Tvorba www prezentácií a internetových obchodov. Optimalizácia web stránok pre vyhľadávače. Tvorba loga a propagačných materiálov.

Ako naištalovať fonty (písma) vo Windows XP

06.10.2009 15:30

V tomto návode nájdete 5 postupov / metód na inštaláciu fontov (písma) v OS Windows XP.

Píšem ho preto, lebo po prechode z Ubuntu na Windows XP Home edition mi v programe na tvorbu vektorovej grafiky Inkscape a v Adobe Illustrator nezobrazovalo fonty, ktoré som nakopíroval do priečinka C:/Windows/Fonts. Jednoduché nakopírovanie fontov do priečinka "Fonts" nestačí a preto je nutné použiť jeden z postupov nižšie. 

Možností ako fonty naištalovať je niekoľko, tak poďme od najjednoduchšiej, až po tú, ktorú som po niekoľko hodinovom snažení použil ja:

1. Nakopírovať stiahnuté fotnty do priečinka "Fonts" ( C:/Windows/Fonts ) - týmto spôsobom mi fonty ani Inkscape ani Adobe illustrator nezobrazoval.

2. Štart > Ovládací Panel (Control Panel) > Písma (Fonts) > Súbor (File) > Inštalovať nové písmo" (Install new fonts)Obrázkový návod nájdete tu. - Túto možnosť môj Windows bohužiaľ nemá.

3. Štart > Settings > Control Panel > Fonts (Písmo) > kliknúť pravým tlačidlom myši a zvoliť "Nainštalovať nové písmo" (Install new fonts).  - Túto voľbu po kliknutí na pravé tlačidlo v mojom Windowse nemám.

4. Na stránke Microsoftu je tento návod, neviem, či som až taká lama, ale v mojom Windowse som sa týmto spôsobom k výsledku tiež nedopracoval. Postup: Štart > Spustiť > zadať text %windir%\fonts a kliknúť na OK.

5. Pri piatom spôsobe som sa dočkal riešenia :) Stiahol som si program Font Fitting Room Deluxe a pomocou neho som celkom pohodlne do zložky "Fonts" nainštaloval cca 1500 fontov (ktoré som mal stiahnuté samozrejme).

 

Návod s toľkými metódami som nikde nenašiel, tak dúfam pomôže..

Späť

Diskusná téma: Ako naištalovať fonty (písma) vo Windows XP

Neboli nájdené žiadne príspevky.

(c) 2009 Peknastranka.sk