Tvorba www prezentácií a internetových obchodov. Optimalizácia web stránok pre vyhľadávače. Tvorba loga a propagačných materiálov.

Návod: Ako pridať flash do šablóny Webnode

03.04.2010 11:08

Dnes si povieme, ako vložiť flash súbor do šablóny č.13 vo Webnode (template-9-gray).

Najprv si pripravíme (v mojom prípade vo Photoshope) tri pozadia zložené z fotiek. Ďalej vytvoríme flash-ový súbor (adobe flash) o rozmeroch 858 x 208px. Ja som spravil jednoduchu animáciu s prelínanim obrázkov cez funkciu "Motion Tween". Veľkosť súboru by nemala presahovať 200kb, ak už má viac, tak odporúčam vytvoriť vo flashi preloader.Stiahneme si šablónu v redakčnom systéme Webnode

Vzhľad webu > šablony > šablóna č.12 >stiahnuť šablónu)Rozbalíme ZIP súbor kde si otvoríme v textovom editore (ja používam notepad ++) súbor "index.html". Označený kód (viď. obrázok) musíme nahradiť nasledujúcim kódom.


 

Kód:

Späť

Nasledujúci kód v index.html, variant_a.html, variant_b.html bude vyzerať takto:V kóde je odkaz na swf súbor "https://pieninskyduatlon.webnode.sk/_files/200000029-1ed781fd1b/banner_duatlon.swf", ktorý treba prepísať vaším swf súborom. Ten musíte uploadnuť na svoju stránku vo Webnode medzi súbory. Odkaz na ňho získame tak, že klikneme v redakčnom systéme na súbory a v nich na konkretný swf súbor kde sa nám ukáže link.Taktiež nám treba to isté spraviť so súbormi variant_a.html a variant_b.html, že prepíšete v textovom editore presne tak isto ako v index.html. Môžete si vytvoriť aj úplne novú variantu (napr. tak, že si skopírujete text z varianty B a vytvoriť úplne nový html súbor) kde len presmerujete v kóde odkaz na swf súbor, takže na každej podstranke môžete mať inšiu flash animáciu. Netreba zabúdať pri vytvorení novej varianty, že treba vytvoriť png náhľad a dolpniť kód do súboru config.xml (viď. obrázok).Na konci ak mate všetko spravené všetky súbory zo šablóny nám treba zabaliť do archívu ZIP. V administrácií Webnode (Administrácia > Vzhľad webu > Šablóny > Importovať šablónu) zozipovanú šablónu nahrajte a potvdrďte za aktívnu.livedemo: https://pieninskyduatlon.webnode.sk

Ak si chceme pridať flashový súbor do tela stránky niekde medzi text tak použijeme nasledujúci kód, kde treba zmeniť kód na odkaz vášho swf súboru, taktiež výšku a šírku "width & height".

Kód:

GIF Animácia v hlavičke šablóny Webnode

Ďalšiou možnosťou je si vytvoriť gif animáciu. V tomto prípade nie je potrebné animáciu vkladať do šablóny, do kódov a pod., ale jednoducho v administrácia Webnode (Vzhľad webu > Hlavička > Ilustračný obrázok). Nevýhodou gif-u je, že po vyexportovaní sa nám zníži kvalita obrázku a pri zložitejších animáciach nám vie veľkosť súboru vysoko narasť.

 

Marek Simoník

Využite naše online kurzy pre uživateľov CMS Webnode

Online kurzy webnode.

Diskusná téma: Ako pridať flash do šablóny Webnode

Dátum
Vložil
Titulok

mohli by ste mi to vysvetlit presnejsie

netreba zabúdať pri vytvorení novej varianty, že treba vytvoriť png náhľad a dolpniť kód do súboru config.xml (viď. obrázok).

Dátum
Vložil
Titulok

Re:mohli by ste mi to vysvetlit presnejsie

Prosím nemohol by mi niekto urobiť taký FLASH ? Popr. kde si mám stiahnúť ten program ,,flash,, (link).
Ďakujem veľmi pekne.

Dátum
Vložil
Titulok

Všude funguje, jen ne v IE

Vytvořil jsem si novou hlavičku ve Flashi, uploadnul na Webnode, vše chodí dobře v různých prohlížečích, jen ne v Internet Exploreru... (zkoušeno v Opera, Chrome, Safari). Černou patičku mi to v IE cpe hned pod hlavičku... Kde je chyba? Poraďte, prosím.
www.maseksped.com
Děkuji, Jarda

Dátum
Vložil
Titulok

flash hlavicka

nedari sa mi na web vlozit tu upravenu sablonu neviem v com robim chibu www.exxe.webnode.sk pls poradte nekto na skype: forefox2 DIK.

Dátum
Vložil
Titulok

swf súboru sa nezobrazuje v Int.Exploreri

Dobrý deň,
viete mi poradiť kde je chyba v kode swf súboru na úvodnej strane ked ho nezobrazuje v Int.Exploreri? iné prehliadače s tým nemajú problém len IE
https://www.krajcirstvo-zaneta.eu/
vopred ďakujem už si s tým neviem poradiť!

Dátum
Vložil
Titulok

Re:swf súboru sa nezobrazuje v Int.Exploreri

Dobrý deň, tak pod týmto kódom som to vyskúšal na testovacej stránke https://aacosmetics.webnode.sk/ a funguje to aj v IE.

<p style="text-align: center;"><embed height="512" width="670" pluginspage="https://www.macromedia.com/go/getflashplayer" src="https://files.krajcirstvo-zaneta.eu/200000286-a2f98a3f36/zaneta.swf" type="application/x-shockwave-flash" quality="high" bgcolor="#FFFFFF" wmode="transparent" menu="false"></embed></p>

Vyskúšajte si porovnať alebo prepísať ten html kód s vaším.

Dátum
Vložil
Titulok

Re:swf súboru sa nezobrazuje v Int.Exploreri

ďakujem, funguje to super

Dátum
Vložil
Titulok

Posunutí hlavičky vložením flash

Díky za návod, je to super, jen mám jeden problémek a to, že po vložení flashe se mi hlavička trošku rozhodila a posunula doprava - nevíte jak to srovnat? V CSS zase až tolik neumím, takže jsem slepě šel krom po kroku v návodu. Jedná se o:

https://agenturanazazitky.webnode.cz/

Díky moc za info...

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Posunutí hlavičky vložením flash

Dobrý deň, pošlite ma email info@peknastranka.sk šablónu a flash banner prosím a pozriem sa na to.

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Re:Posunutí hlavičky vložením flash

Odesláno, děkuji moc!

1 | 2 >>

(c) 2009 Peknastranka.sk