Tvorba www prezentácií a internetových obchodov. Optimalizácia web stránok pre vyhľadávače. Tvorba loga a propagačných materiálov.

Návod: Správne vkladanie textu do Wysiwyg editora

11.05.2011 13:36

Pri kopírovaní/vložení textu do Wysiwyg editora sa menej zruční uživateľa často dopúšťajú základnej chyby. Problém je v tom, že pri bežnom prekopírovaní textu napríklad z textového editora Microsoft Word, sa spolu s textom do kódu skopírujú aj HTML značky, ktoré by tam byť nemali a často narušia fungovanie alebo vzhľad Vašej web stránky alebo je kód Vašej stránky menej prístupný pre robotov vyhľadávačov.

Tohto problému sa môžete veľmi jednoducho zbaviť tak, že pre vloženie skopírovaného textu použijete príslušný nástroj na nástrojovej lište Vášho wysiwyg editora.

Nižšie prikladám videá (bez zvuku), v ktorých Vám aj názorné ukážem, ako správne vložiť text do Wysiwig editora v redakčnom systéme Webnode a Joomla!.

Video: ako správne vkladať text do Wysiwyg editora v CMS Webnode

 

Video: ako správne vkladať text do Wysiwyg editora JCE v CMS JOOMLA!

 

Prípadné otázky prosím píšte do komentárov k tomuto článku.

 

P.S.

Pred písaním článku som sa zabudol pozrieť na blog môjho českého kolegu a tak tu paralelne vznikli dva návody na vkladanie textov do Webnode :) Jakubov návod si môžete pozrieť po kliknutí na tento odkaz: Vkladanie článku z Wordu do Webnode

Peter Varga

Späť

Diskusia: Návod: Správne vkladanie textu do Wysiwyg editora

Dátum
Vložil
Titulok

Top

Veľmi dobré informácie. Ďakujem

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Top

nz

(c) 2009 Peknastranka.sk