Tvorba www prezentácií a internetových obchodov. Optimalizácia web stránok pre vyhľadávače. Tvorba loga a propagačných materiálov.

Spätné odkazy

Pre optimalizáciu web stránky pre vyhľadávače je dôležitá tvorba spätných odkazov (linkbuilding). Počet a hodnotu spätných odkazov sledujú roboty vyhľadávačov pri prehľadávaní webu.

Hodnota spätných odkazov

Hodnotu spätného odkazu vyhľadávače určujú aj podľa tematickej súvislosti s obsahom Vašej web stránky, umiestnenia odkazu v rámci nej a podľa ďalších faktorov. Asi najhodnotnejšie umiestnenie odkazu na stránke, ktorá na Vás odkazuje je v texte článku. Vysokú hodnotu majú aj odkazy s priamym preklikom v menu a na viditeľných miestach, napr. na hlavnej stránke.

Ako tvoriť spätné odkazy

  • Jedným zo spôsobov je registrácia web stránky do internetových katalógov, hlavne pre ich vysokú návštevnosť.
  • Ďalším spôsobom je výmena odkazov s webom tematický príbuzným obsahu Vášho webu. Môžete využiť aj možnosť zakúpiť si spätný odkaz na stránke, na ktorú prichádzajú návštevníci Vašej cieľovej skupiny.
  • Dobrým spôsobom na tvorbu spätných odkazov je prispievať do diskusií v diskusných fórach so zanechaním odkazu smerujúci na Váš web. Tu tak isto platí, že diskusia by mala byť na tému, ktorá korešponduje s obsahom stránky na ktorú odkazujete. V tomto prípade je účinné "linkovať" jednu z pod stránok Vášho webu.
  • Spätné odkazy Vám môžu tvoriť aj Vaši návštevníci. Ak máte na webe hodnotné informácie, ľudia na Vás budú odkazovať a bez práce získavate spätné odkazy.

(c) 2009 Peknastranka.sk