Sníva sa vám často o vode? Možno to znamená toto!

Ak máte pocit, že vám sa v noci nič nesníva, nie je to pravda. Sníva naozaj každý – dokonca aj zvieratá. Niekedy na sny však zabudneme a niekedy naopak strávime nepokojnú noc, keď nás trápia tzv. nočné mory. Sníva sa vám často jeden a ten istý sen? Ak je v ňom voda, čítajte ďalej!

Sníva sa vám často o vode? Možno to znamená toto!
(zdroj: unsplash.com)

Voda môže byť dobrým, aj zlým signálom

V priemere máme za noc 4-6 snov, ale na väčšinu z nich zabudneme, pretože si pamätáme len ten, ktorý sme mali tesne pred prebudením. Sny sa vyskytujú počas špecifickej fázy spánku zvanej REM (alebo Rapid eye movement), kedy je schopnosť vytvárať spomienky narušená, a preto ich obvykle aj zabudneme. Ak sa pri spánku vynechá fáza REM, vynechá sa aj snívanie. Sny bývajú rôzne – skrývajú naše podvedomé pocity a sú spôsobom, ako ich vyjadriť. Voda v sne môže mať pozitívny aj negatívny význam, v závislosti od podrobností. Pozornosť by ste mali venovať predovšetkým teplote, vzhľadu a farbe vody. Voda symbolizuje duchovnú stránku, liečbu, osvieženie aj poznanie. Ak napríklad vrie, symbolizuje to, že máte emocionálny nepokoj.

Potopa v dome

V iných snoch zasa voda symbolizuje vitálne stránky vašej osobnosti. Ak vyviera ako prameň zo skaly či studňa, symbolizuje život. Táto nevedomá energia sa prejavuje v citoch, ktoré sa snažia dostať do vášho vedomia. Vyschnutý prameň nie je dobrým znamením – poukazuje na vyčerpané emocionálne zdroje a oslabenú vitalitu. Snívalo sa vám niekedy, že vám zatopilo domácnosť a voda neustále stúpala? Naznačuje to, že ste zahltení svojimi emóciami a myšlienkami. Môže to byť tiež pripomienka vašich nesplnených sľubov. Chodili ste v sne po vode? Je to odraz úplnej kontroly nad vašimi emóciami. Sen o spojení vody napríklad s ohňom môže poukazovať na emocionálne problémy vo vašom živote, pri ktorých sa rozhodujete medzi dvoma možnými riešeniami. Rozhoduje aj čistota vody – čistá a priezračná symbolizuje harmóniu medzi mysľou, telom a životnou situáciou. Močaristá a špinavá voda zasa ukazuje, že ste ponorení len do negatívnych emócií.

Keď sa nemôžete pohnúť

Mnohým ľuďom sa sníva aj o plávaní. Ak v sne plávate s prúdom, je to predzvesťou toho, že v priebehu najbližších mesiacov príde vo vašom živote k zlepšeniu. Plávanie proti prúdu alebo v rozbúrenej vode naznačuje, že sa zrejme obávate o svoju budúcnosť. Prílivová vlna poprípade tropická búrka nad oceánom vo vašom sne môže naznačovať, že vás niečo v živote premohlo. Ak sa vám sníva, že plávate pod vodou, možno máte skryté pocity, ktorým by ste mali začať čeliť. Sny o plávaní však často bývajú aj o neschopnosti plávať, alebo sa vôbec pohnúť, čo môže znamenať, že v nadchádzajúcom období budete prechádzať ťažkými okolnosťami, ktoré budú plodiť negativitu. Sprchujete sa počas spánku? Hovoríme samozrejme iba o snívaní o sprchovaní, ktoré symbolizuje očistu a odplavenie negatívnych myšlienok aj emócií. Sny o topení zasa môžeme mávať vtedy, keď sme pod veľkým fyzickým alebo emocionálnym tlakom.